Komunikat o błędzie

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w _menu_load_objects() (linia 579 z /includes/menu.inc).

Młodzież I Seniorzy w naszym Ośrodku

W październiku br. na terenie naszego Ośrodka gościła młodzież i seniorzy na Pikniku Wolontariackim, który jest jednym z istotnych punktów projektu pod nazwą „Aktywne postawy młodzieży – podnoszenie kompetencji, przedsiębiorczości i odpowiedzialności w wymiarze środowiska” realizowanego w ramach programu „Aktywne formy przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu – nowy wymiar 2020” przez Stowarzyszenie Pomocy Bliżniemu im. Brata Krystyna w Gorzowie Wlkp.

Działania skierowane do młodzieży polegają na propagowaniu idei wolontariatu i aktywności obywatelskiej, wyróżnianiu bezinteresownej pracy wolontariuszy wywodzących się ze środowisk zagrożonych oraz ich wkładu w rozwój społeczeństwa obywatelskiego.

Cele projektu ukierunkowane są na zwiększanie uczestnictwa młodego pokolenia w procesach podejmowania decyzji – m.in. na organizację spotkań międzypokoleniowych w celu przekazania wiedzy, wartości ponadczasowych oraz edukację w zakresie wolontariatu – m.in. nauka o tradycji i praktyczna pomoc wolontarystyczna podczas akcji charytatywnych.